KLİMA İLE MALİYETLER NASIL KESİLİR?

KLİMA İLE MALİYETLER NASIL KESİLİR?

Klima montajı nasıl yapılır ?  (Mart 2020).

Klimaya sahip olmak yaz aylarında kullanım maliyetlerinizi önemli ölçüde artırabilir. Pencereleri açıp ısıya dayanan günler geride kaldı. Evler, genellikle serin ve kuru bir iklim yılı boyunca yaşayacak kadar şanslı olmadıkça, merkezi hava ile oluşturulmuştur. Biraz para biriktirmek istiyorsan ve hala klimanın tadını çıkarmak istiyorsan, işte bazı fikirler.

Pencere Monte Üniteleri

Popüler düşüncenin aksine, klima söz konusu olduğunda daha büyük her zaman daha iyi değildir. Satın almadan önce odadaki kare görüntüleri görün, ancak normal tavanlardan ve pencerelerden giren güneş ışığından daha yüksek olanları dikkate alın. Daha büyük bir ünite güce daha fazla enerji harcar.

 

Odada bir fanınız varsa, klima açıkken bile kullanın. Fan, odadaki havayı dolaşarak daha verimli bir şekilde soğutulmasına yardımcı olur. Ek olarak, hareketli hava hala havadan daha soğuk hisseder, böylece daha yüksek bir sıcaklıkla kurtulursunuz ve yine de kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Merkezi Klima Ünitesi ile Nasıl Korunur?

Bu büyük üniteler genellikle beton bir pedin üzerine monte edilir ve ısıtma sisteminiz tarafından kullanılan aynı kanal çalışmalarına bağlanır. Yeni bir ünite satın alıyorsanız, maksimum tasarruf için yüksek mevsimsel enerji verimliliği derecesine (SEER) sahip olanı arayın. Maliyetlerdeki hafif artışlar, birkaç yıl içinde kendiliğinden daha fazla ücret alacaktır.Enkaz ve yeşili üniteden uzak tutun. Bu, dış fanların sorunsuz çalışmasını sağlar, yıpranmayı azaltır ve verimliliği optimize eder. Soğuk aylarda üniteyi yaprak, kar ve diğer malzemelerden uzak tutmak için üzerini örtün.